Úvodní stránka > Aktuality > Ples na červeném koberci

Ples na červeném koberci

Letošní reprezentační ples posádky Olomouc proběhl v páteční večer 17. března a jako každoročně v reprezentativních prostorách Domu armády, který je součástí 103. centra CIMIC/PSYOSP.

 

Slavnostní atmosféra, ve které se ples již tradičně nesl, okouzlila návštěvníky hned při vstupu do budovy Domu armády, kde mohli obdivovat expozice z historie vojenství v Olomouci. Po přivítání personálem v národopisných krojích již mohli návštěvnici netrpělivě očekávat následující bohatý program večera.

 

Ples slavnostně zahájil velitel posádky Olomouc podplukovník Martin Krumnikl, který především poděkoval za dlouhodobou spolupráci Městu Olomouc, složkám Integrovaného záchranného systému Olomoucké kraje a dalším institucím, se kterými armáda efektivně spolupracuje. „Jsem velice rád, že tato již tradiční spolupráce i v dnešních dnech stále pokračuje, za což lze především poděkovat výborným vztahům mezi městem a zdejší vojenskou posádkou.“ konstatoval podplukovník Krumnikl.

 Po pronesení úvodních slov již následoval doprovodný program večera, a tak jsme si mohli zatančit a poslechnout produkci skupiny Panorama band, L.I.F., Cimbálové muziky Ondráš nebo obdivovat taneční vystoupení profesionálních tanečníků.

 

Celkem dorazilo z řad armády ale i široké veřejnosti za společenskou zábavou asi 500 návštěvníků. „Účast na letošním plese tak předčila veškerá očekávání, když návštěvníci plně obsadili všechny čtyři reprezentativní sály Domu armády“, dodává náčelnice Domu armády a zároveň organizátorka akce kapitánka Dana Václavíková. Slavnostního večera se přitom zúčastnily taktéž významné osobnosti, a to jak města Olomouce, tak i Armády České republiky. Za všechny lze uvést primátora města Olomouce Antonína Staňka a předsedu Svazu letců ČR, generál majora ve výslužbě Jiřího Kubalu.

Nahoru