Úvodní stránka > Aktuality > Kurz Mobile Training Team PSYOPS (MTT) na Slovensku

Kurz Mobile Training Team PSYOPS (MTT) na Slovensku

Pod vedením německých specialistů z Operačního informačního centra Bundeswehru (ZOpKomBW) proběhl ve dnech 10. – 21.7 2017 ve slovenském Martině kurz MTT zaměřený na výcvik taktických PSYOPS týmů (TPT). Díky vstřícnosti našich slovenských kolegů ze Střediska CIMIC/PSYOPS se kurzu zúčastnili i dva příslušníci našeho střediska PSYOPS.

Převážná část kurzu se odehrávala na posádkovém cvičišti Sučany nedaleko Martina. Zkušení němečtí instruktoři připravili širokou paletu námětů a modelových situací, při kterých si účastníci kurzu vyzkoušeli naplánovat a provést různé techniky psychologických operací ve dne i v noci. Především se jednalo o výcvik ve verbální komunikaci
tzv. Face to Face s klíčovými osobami a pod taktickým námětem. Dále si mohli naši vojáci vyzkoušet použití systému hlasové reprodukce nejen při podpoře mírových a humanitárních operací, ale i při přímé podpoře jednotek v boji.

Cenné zkušenosti od německých a slovenských kolegů, které naši absolventi kurzu MTT získali, najdou zcela jistě své uplatnění při odborném výcviku 103. centra CIMIC/PSYOPS AČR.

Nahoru